Eleganckie zapraszanie gości weselnych

Tradycja wręczania gościom weselnym pisemnych zaproszeń sięga kilku dekad wstecz. Jednak na przestrzeni lat zmieniły one nieco swoją dawną funkcję; niegdyś służyły głównie informowaniu o terminie oraz miejscu organizacji ślubu i wesela, dziś natomiast mają przede wszystkim cieszyć oko i stanowić ładną pamiątkę z tego wyjątkowego zarówno dla nowożeńców, jak i dla gości dnia.

Elegancja a zaproszenie

Wiele par pragnie, by uroczystość ich zaślubin była elegancka. Ta sama zasada tyczy wręczanych najbliższych zaproszeń. W sprzedaży można znaleźć mnóstwo rodzajów kartek okolicznościowych przygotowanych właśnie na tę okazję; wśród nich są skromne modele nie zawierające zbyt dużo ozdobników, jak również ich bogatsze wersje udekorowane licznymi serduszkami, cyrkoniami czy wstążkami. Należy jednak pamiętać, że elegancja nie zawsze idzie w przez z przepychem – nadmiar zdobień może wyglądać groteskowo, co nijak ma się do elegancji.

zaproszenie z okazji ślubu w eleganckim stylu

źródło: https://z-milosci.pl/kategoria/exclusive

Tekst na zaproszeniu

Elegancki powinien być także tekst umieszczony na zaproszeniu. Najczęściej jest to wiersz o miłości, stosowny aforyzm lub cytaty zaczerpnięty z epickiego utworu. Warto zadbać o to, by tekst nie był humorystyczny – bardziej elegancko prezentują się jednak utwory poważne.

Copyright Gama Weselna 2020
Shale theme by Siteturner