Zapraszanie gości na wesele – najważniejsze kwestie

Organizując wesele musimy pamiętać nade wszystko o gościach, których zamierzamy zaprosić na naszą uroczystość. W końcu całe przyjęcie ma się odbyć właśnie z myślą o nich. Zaproszenie gości to ważny etap przygotowań do ślubu, który nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Aby wszyscy mogli doskonale bawić się na przyjęciu musimy pamiętać między innymi o odpowiednim rozmieszczeniu miejsc na sali weselnej. Nie bez znaczenia jest też wybór pięknych zaproszeń ślubnych.

Jak zorganizować salę weselną?

Rozmieszczanie gości na poszczególnych miejscach w sali weselnej może być niemałym wyzwaniem. Generalnie warto trzymać się tu zasady mówiącej, że znajomi i rodzina powinni siedzieć obok siebie. Na przeciętnym weselu bawi się zwykle wielu ludzi z różnych grup i niekoniecznie wszyscy muszą się ze sobą znać. Warto więc posadzić gości w taki sposób, aby nikt nie czuł się nieswojo. Każdy o wiele lepiej bawi się w gronie własnych znajomych, szczególnie na początku przyjęcia.

Wręczanie zaproszeń ślubnych

Proste, ale bardzo eleganckie i stylowe zaproszenia ślubne srebrne (wejdź na z miłości, by obejrzeć ich przykład) to standardowa propozycja. Doskonale sprawdzają się w każdym przypadku, a ich ceny nie są wysokie. Można oczywiście zdecydować się na coś bardziej oryginalnego. Nie ma tu właściwie żadnych ograniczeń, bowiem dobra drukarnia będzie w stanie zawsze zaprojektować takie zaproszenia, jakie tylko się nam zamarzą. Istotny jest też sposób wręczania zaproszeń. Zwyczaj wymaga, abyśmy każdego gościa – oczywiście w miarę możliwości – odwiedzili osobiście i powiadomili go o organizowanym przez nas weselu.

Copyright Gama Weselna 2020
Shale theme by Siteturner