Artykuły na ślub i wesele, które osłodzą każdą uroczystość

Przygotowanie atrakcyjnego wesela, które będzie podobać się wszystkim, to zawsze duże wyzwanie, ale nawet takiemu wyzwaniu można podołać, oczywiście z pomocą odpowiednich narzędzi oraz doświadczonych w tych sprawach firm i osób. Specjalne artykuły ślubne i weselne pomogą wyczarować właściwy charakter wydarzenia. Zwłaszcza te słodkie, wyrabiane z wykorzystaniem naturalnego miodu, będą wdzięcznym dopełnieniem tradycyjnych uroczystości i pozwolą na wydobycie z nich domowego przytulnego klimatu. 

Małe miodki na pamiątkę i jako ozdoba dla stołów

Zyskującą na popularności propozycją prezentów dla gości są właśnie małe miodki na wesele: https://z-milosci.pl/c/miod-podziekowanie-dla-gosci, czyli miniaturowe wersje miodów zamykane w ozdobnych słoiczkach lub garnuszkach. To piękna i jednocześnie praktyczna pamiątka z uroczystego wydarzenia. Aby podarunek był bardziej kompletny, miodek w słoiku zestawia się z mini nabierakiem, a całość owija folią, zamyka w ozdobnym pudełeczku albo otacza szarym papierem przewiązanym jutowym sznurkiem.

Prezentowe miodki często serwowane są wraz z eleganckimi etykietami. Można przewiązać je wstążką nawiązującą kolorystycznie do motywu wesela albo doczepić do nich dużą kokardę o żywym odcieniu. Prezenty, które dobrze się prezentują, aż proszą się o to, by umieścić je bezpośrednio na stołach obok talerza każdego gościa, aby w ten prosty sposób uzyskać dodatkową ozdobę i ożywić nieco wszechobecną surową zastawę.

Słodki stół z miodowymi przysmakami

Mini desery i tak zwane przekąski „na raz”, po które goście mogą sięgać między głównymi posiłkami, trafiają na oddzielny słodki stół, umieszczony zwykle w rogu sali i dostępny przez cały czas trwania zabawy, otwarty dla wszystkich. Bufet pozwala rozszerzyć ofertę deserową i urozmaicić ją rzeczami, na które zabrakło miejsca w tradycyjnym menu. 

Część takiego stołu można przeznaczyć na grupę miodowych łakoci, nawet specjalnie ją tytułując i oznaczając drewnianą tabliczką z wizerunkiem pszczoły, a następnie umieszczając w tej strefie miodowe pralinki, lizaki, kielichy wypełnione miodem pitnym, no i oczywiście różne smaki tradycyjnych miodków na wesele. Goście będą mogli dodawać wybrane przez siebie miody do herbaty i kawy albo testować je na podanych do nich krakersach, wafelkach i innych suchych przekąskach.

Słodkie zabawy w ramach dodatkowej atrakcji

Mocnym trendem w branży ślubnej jest teraz kładzenie sporego nacisku na część rozrywkową i zapewnianie gościom innych atrakcji poza zwykłymi tańcami albo typowymi biesiadnymi zabawami, w których sporo osób nie chce brać udziału i nie widzi w nich nic ciekawego. Znacznie bardziej kreatywną rozrywką będą mini warsztaty pszczelarskie prowadzone przez prawdziwych fascynatów pszczelarstwa, czyli najlepiej przez doświadczonych i zaangażowanych w swoją pasję pszczelarzy, którzy naprawdę mają coś do powiedzenia.

Goście mogą nawet otrzymać szansę na przygotowanie własnego autorskiego miodu o dowolnym smaku albo wykonanie jakiegoś kosmetyku z dodatkiem miodu, chociażby mydełka. Atrakcje tego rodzaju wciąż nie są jakoś często spotykane, dlatego zawsze zapewniają niezapomniane wrażenia, a później są wspominane latami.

Copyright Gama Weselna 2023
Shale theme by Siteturner