Podziękowania dla gości weselnych najważniejsze informacje

Wesele to wielka zabawa, która urządzana jest dla gości pary młodej przybyłych na ich zaślubiny. Bardzo popularnym i wcale nie młodym zwyczajem jest składanie przybyłym gościom, rodzinie i przyjaciołom podziękowań za udział w ceremonii ślubu. Co warto wiedzieć o takich podziękowaniach?

Podziękowania dla gości weselnych — jaką powinny przyjąć formę?

Wiele par młodych zastanawia się nad tym, w jaki sposób dziękować przybyłym gościom za ich obecność na ślubie i weselu. Jak się okazuje, można to zrobić na kilka różnych sposobów.

Jedną z najlepszych form podziękowania jest wręczenie jakiejś trwałej pamiątki po weselu. Czegoś, co zostanie z nimi na dłużej i będzie pozwalało wracać wspomnieniami do tego dnia i chwili.

Inną ciekawą propozycją są pozostawiane na miejscu gości słodkie prezenty. Wystarczy tylko ładnie zapakowany prezent umieścić przy talerzyku na stole z krótką informacją o podziękowaniach.

Rzecz jasna szczególnie interesująca jest ostatnia kategoria prezentów, czyli te nieco praktyczniejsze. Wiedzieć trzeba, że są one najdroższe i wymagają najwięcej przygotowań, lecz z całą pewnością każda zaproszona osoba po otrzymaniu podarunku z tej kategorii poczuje się wyjątkowa i doceniona.

Pamiątka po weselu

Skoro wiemy już, jakie są najpopularniejsze kategorie prezentów ślubnych wręczanych gościem jako podziękowanie za ich przybycie, warto się teraz dowiedzieć o nich nieco więcej szczegółów.

Jaka może być trwała pamiątka z wesela?  Zdecydowanie najlepszym prezentem w tym wypadku będzie po prostu zdjęcie pary młodej. Często na weselach ustawiana jest fotobudka, w której goście sami lub razem z parą młodą mogą zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę.

Słodki upominek

Niezwykle atrakcyjne są te upominki, które można jeszcze na weselu zjeść lub wypić. Słodkości uwielbia każdy, więc jest to podarunek bezpieczny i pewny. Na co warto się zdecydować?

Ciekawą propozycją będą np. krówki, lizaki, czy też żelki umieszczone w gustownym pudełeczku. Co więcej, wiele par młodych sięga także po niewielkie porcje wina, nalewek lub koniaków. Kluczem w wybieraniu takich prezentów jest to, aby były one personalizowane. Oznacza to, że na ich opakowaniach koniecznie musi się znaleźć informacja o weselu i ślubie. Co ciekawe, wielu sprzedawców umożliwia umieszczenie na opakowaniu nawet przesłanego zdjęcia, na którym może być np. para młoda.

Podziękowania dla gości weselnych świeczki i inne praktyczne podarki

Ostatnią, szczególnie interesującą kategorią prezentów wręczanych gościom w ramach podziękowania za przybycie na wesele, są te praktyczne i trwałe. Doskonałym przykładem takiego podarunku może być świeczka zapachowa. Co ciekawe, również ona może być personalizowana, czyli umieszczony będzie na niej np. napis z informacją o ślubie.

Co ciekawe, do takich prezentów świetnie pasują np. kubki. Dzięki temu, że nadrukować na nich można nie tylko napis, lecz nawet grafikę przedstawiającą parę młodą, taki prezent będzie gościom towarzyszył np. każdego poranka przy piciu kawy lub herbaty.

Copyright Gama Weselna 2023
Shale theme by Siteturner