Pudełko na obrączki ślubne – ważnym ogniwem małżeńskiej przysięgi

Mnogość form i stylów ślubnych akcesoriów może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Takie pudełko na obrączki ślubne niby mało znaczący przedmiot w odniesieniu do reszty, a niełatwo się zdecydować na jego konkretny model.

Pudełka na obrączki ślubne – najczęstsze warianty

Po pierwsze pudełko na ślubne obrączki może występować w formie prostokątnej lub okrągłej szkatułki z zamykanym wieczkiem. Po drugie pudełka na obrączki mogą przybrać kształt serca z wygrawerowanym napisem. Na rynku mody ślubnej występują też tace i talerzyki, na których można położyć obrączki. Są też szkatułki ze wkomponowanym w ich strukturę mchem. 

Mech ma stanowić rodzaj wyściółki i chronić cenną biżuterię przed zabrudzeniem. Istnieją również szklane szkatułki, przez które widać ślubne obrączki jak na dłoni, niemal ze wszystkich stron. One stanowią najbardziej ekstrawagancki wariant i są używane raczej na wystawnych i spektakularnych ślubach. To pewnie dlatego, że robią na gościach kolosalne wrażenie.

Dlaczego dokonanie wyboru między pudełkami na obrączki ślubne to czasem kłopot?

A choćby dlatego, że wszystkie te dostojne pojemniki to prawdziwe arcydzieła i trudno dokonać szybkiego wyboru. Po drugie pudełko pudełku nierówne i trzeba się nad nim poważnie zastanowić, żeby pasowało do tej całej oprawy. Poza tym jest ono symbolem miłości i oddania i nie wypada, żeby było ono kupowane na łapu- capu. Pudełko na obrączki ślubne to w pewnym sensie potwierdzenie złożonych obietnic i wypadałoby, aby nie straszyło wyglądem zebranych gości i podobało się obu stronom biorącym udział w ceremonii zaślubin.

Copyright Gama Weselna 2022
Shale theme by Siteturner