Pierścionek ze szmaragdem – klejnot doceniony przez Kleopatrę

Szmaragd to kamień szlachetny pełen piękna i magii. Jego urodę doceniała już nawet Kleopatra. W dzisiejszych czasach pierścionek ze szmaragdem jest symbolem miłości i chętnie jest darowany ukochanej z okazji zaręczyn lub rocznicy ślubu.

Szmaragd – zielony kamień

Ciemna barwa szmaragdu powstaje w unikalnych warunkach środowiska, dlatego kamień jest bardzo rzadko spotykany. Podczas jego wzrostu dochodzi do powstawania drobnych pęknięć, które w przypadku tych kamieni dopuszczalne są nawet wśród egzemplarzy najwyżej jakości. Zielona barwa wynika z domieszki chromu i wanadu. Może być ona dość jasna lub bardzo ciemna. W drugim przypadku kamienie osiągają wyższe ceny, które co ciekawe mogą być wyższe niż w przypadku diamentów.

Pierścionek ze szmaragdem – kruchość

Szmaragdy cechują się dużą kruchością i podatnością na uszkodzenia. Dlatego wymagają ostrożności i uwagi.

Pierścionek ze szmaragdem – cena

O cenie kamienia decyduje jego kolor, szlif, czystość oraz masa.

Pierścionek ze szmaragdem – zaręczyny i rocznica ślubu

Z uwagi na delikatność kamienia jego wprawianie w oprawę jest zadaniem dość trudnym i wymaga dużego doświadczenia. Kamienie prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie w towarzystwie diamentów. Takie pierścionki są chętnie wybierane z okazji zaręczyn lub 20, 35 i 55 rocznicy ślubu. Mogą one zostać uzupełnione o pasujące do zestawu kolczyki oraz naszyjnik.

Szmaragd – symbolika

Szmaragd symbolizuje miłość i budzącą się do życia wiosnę. Jest symbolem wierności oraz spokoju.

Szmaragd – wpływ na zdrowie

Szmaragd wpływa niezwykle pozytywnie na emocje oraz wykazuje działanie prozdrowotne. Jest polecany osobom z chorobami serca i nadciśnieniem tętniczym. Ponadto, z uwagi na kolejnie nerwów mogą go nosić osoby narażone na przewlekły stres oraz cierpiące na brak snu. Kamień polecany jest przy okazji problemów jelitowych oraz dysfunkcji woreczka żółciowego, wątroby czy żołądka. Zgodnie z wierzeniami medycyny naturalnej, szmaragd zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych, likwiduje katar i kaszel oraz pomaga likwidować problemy ze wzrokiem.

Copyright Gama Weselna 2022
Shale theme by Siteturner