Czego unikać podczas planowania wystroju sali weselnej

Zaplanowanie całego wystroju sali weselnej, jak widać po tym artykule – https://rozsadnewesele.pl/wystroj-sali-weselnej-diy/ jest nie lada wyzwaniem. Ci, którzy na wystroju się nie znają lub nie szczególnie lubią tego typu tematy, bardzo często posiłkują się specjalistami, którzy przygotują wystrój sali weselnej według naszych wytycznych. Jeżeli jednak dodatkowe koszty obsługi nie wchodzą w grę i cała dekoracja sali weselnej spoczywa na naszych barkach, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Wówczas będziemy mieć pewność, że nawet własnymi siłami jesteśmy w stanie otrzymać spektakularny efekt.

Czego unikać podczas planowania wystroju sali weselnej?

Elementów, które lepiej ominąć zapewne jest sporo. W końcu wszystko zależy od naszej wyobraźni i budżetu. Stosując się do podstawowych zasad wykorzystywanych podczas aranżacji wystroju sali weselnej, nawet ta najskromniejsza będzie piękna.

By nie nadać sali weselnej staromodnego, kiczowatego charakteru, pamiętajmy, aby nigdy nie dekorować jej wiązankami wykonanymi ze sztucznych kwiatów. W tym przypadku lepszy będzie nawet najskromniejszy, ale żywy kwiat. Dekoracje sztuczne są passé, psują każde wnętrze i nie są dobrze przyjmowane, tym bardziej na ślubach.

Podczas opracowywania wystroju należy bardzo ostrożnie postępować z różnego rodzaju zestawami kolorów. Wiele dekoracji w jednym kolorze (np. różowe kwiaty, kokardy na krzesłach, obrusy czy bieżnik na stołach, a do tego winietki i świece) to zdecydowanie za dużo. Warto wybrać kolor przewodni, który pojawi się w różnych odcieniach (od tych pastelowych, po bardziej nasycone). Tego rodzaju dekoracje zawsze idealnie się sprawdzają, a wystrój sali weselnej nie jest tandetny.

Wiele z sali weselnych jest przygotowywana w taki sposób, nie trzeba było jej dodatkowo, bardzo efektownie dekorować. Pamiętajmy, że nie ma sensu dokładać dekoracji na siłę.

Copyright Gama Weselna 2022
Shale theme by Siteturner