Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka. Po często stresującej przysiędze przychodzi jednak czas na biesiadę. O ile organizacja ślubu często nie jest w pełni uzależniona od nas, tak wesele pozwala nam rozwinąć swoje umiejętności organizatorskie. Każda para młoda ma inne marzenia dotyczące tego przedsięwzięcia. Jednak coraz większą popularnością cieszy się ślub i wesele w plenerze.
Formalności ślubu w plenerze
Aby móc przystąpić do ślubu w plenerze potrzebne jest załatwienie kilku formalności. Musimy uzyskać zgodę Urzędu Stanu Cywilnego na organizacje takiego przedsięwzięcia. Zazwyczaj jest to tylko i wyłącznie formalność. Do ślubu w plenerze dopłacamy kwotę 1000 zł. W przypadku ślubu kościelnego może być trudniej, ponieważ biskupi, rzadko udzielają zgodę na ślub plenerowy. Dodatkowo na taką decyzję można czekać aż 365 dni.
Wesele w plenerze
Wesele w plenerze to już całkowicie inny aspekt. Tylko od nas zależy to gdzie i jak chcemy urządzić zabawę weselną. Niezwykle ważnym aspektem podczas wesel na świeżym powietrzu jest pogoda. Kluczowe jest śledzenie prognozy pogody, aby być zabezpieczonym na każdą z możliwości. Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie biesiady tuż obok sali weselnej, gdzie w razie deszczu czy burzy będzie można przenieść imprezę. Na weselu pod gołym niebem, istotą rolę pełni namiot, który również w razie złej pogody może posłużyć jako schronienie. Jego jakość wykonania powinna być na tyle wysoka, aby stał stabilnie podczas zawirowań pogodowych. Warto pamiętać o zdrowiu i komforcie swoich gości. Parasolki lub ciepłe okrycia mogą idealnie przydać się na lekką mżawkę lub chłodne wieczory. Wesela pod chmurką są zdecydowanie najbardziej magiczne, często iście filmowe. Aby stworzyć klimat tajemniczości warto postawić na oświetlenie. Oświetlenie na takim wydarzeniu pełni przede wszystkim swoją podstawową funkcję, czyli oświetla cały teren, na którym znajdują się goście. Jednak poza tym aspektem, oświetlenie nadaje tajemniczości i niepowtarzalnego klimatu.