Pierwszy taniec

Pierwszy taniec rozpoczyna wesele, wtedy to oczy wszystkich gości są zwrócone na parę młodą. Nic więc dziwnego, że każdy chce by wypadł perfekcyjnie i oczarował wszystkich obserwujących. Dla wielu taki publiczny występ jest powodem do niewiarygodnego stresu, zwłaszcza jeśli nigdy nie zajmowali się tańcem bardziej profesjonalnie. Jak przygotować się do debiutu tanecznego, który będziemy pamiętać do końca naszego życia?

Muzyka oraz rodzaj tańca

Pierwszą rzeczą nad którą powinniśmy się zastanowić jest to, w jakim stylu taniec chcemy wykonywać oraz jakie są nasze możliwości. Czy skierujemy się w stronę klasycznego wolnego walca, a może postawimy poprzeczkę wyżej tańcząc szybką salsę. Wszystko zależy od naszych umiejętności, kondycji i tego na ile pewni się czujemy w danym stylu, a także własnych preferencji. Należy też dobrze zastanowić się nad piosenką. Warto wybrać taką, którą lubimy i będzie przyjemnie się nam do niej tańczyło. Byłoby przykro, jeśli z piosenką którą wybieramy na pierwszy taniec kojarzyły nam się złe emocje.

Adekwatny strój

Wręcz obowiązkowe jest dopasowanie ubioru do tańca, który zamierzamy wykonać. Musimy się upewnić, że panna młoda będzie w stanie wykonać wszystkie kroki taneczne w swojej sukni, pan młody bez problemu będzie mógł poruszać się w garniturze, a buty wygodne z podeszwą dostosowaną do parkietu, by nie ryzykować poślizgnięciem się.

Kurs lub instruktor

Do przemyślenia jest także kwestia, czy wolimy uczyć się na własną rękę, czy może jednak zasięgnąć rady profesjonalisty i pod jego okiem trenować do perfekcji każdy krok. Jeśli czujemy się na tyle pewni by samemu wymyślić lub odtworzyć choreografię z internetu, nic w tym złego. Jednak kilka lekcji kontrolowanych przez kogoś z boku, kto pomoże nam wychwycić drobne błędy i pomóc je poprawić na pewno nie zaszkodzi. Więcej informacji znajdziesz pod adresem – https://www.zankyou.pl/p/pierwszy-taniec-weselny-jak-sprawic-by-byl-wyjatkowy-21275

Copyright Gama Weselna 2022
Shale theme by Siteturner