Zaproszenia na ślub – jak wyjść poza schemat?

Zaproszenia ślubne pełnią bardzo ważną rolę. To właśnie za ich pośrednictwem przyszli nowożeńcy zapraszają na uroczystość zaślubin wszystkie osoby, które są bliskie ich sercom. Jak nakazuje tradycja, zaproszenia ślubne powinny być wręczane osobiście. Jedynie bardzo duża odległość lub też naglący termin ślubu mogą być powodem, dla którego lepszym rozwiązaniem będzie wysłanie zaproszeń za pośrednictwem kuriera.

Funkcja informacyjna zaproszeń ślubnych

Jeżeli chodzi o ten wymiar zaproszeń na ślub, to raczej nie ma co łamać utartych schematów. Zaproszenie pełny bowiem przede wszystkim funkcję informacyjną, trzeba zatem w sposób jak najbardziej czytelny przekazać zapraszanym gościom kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość. Warto zaznaczyć także, czy dane zaproszenie obowiązuje wyłącznie na sam ślub czy również na przyjęcie weselne. Kolejną kwestią jaką należy poruszyć na zaproszeniu ślubnym jest ilość zapraszanych osób – należy ująć czy zaproszenie obejmuje na przykład dzieci czy też osobę towarzyszącą. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie na zaproszeniu numeru telefonu, pod którym goście będą mogli z odpowiednim wyprzedzeniem potwierdzić swoje przybycie.

Szata graficzna zaproszeń ślubnych

W przypadku szaty graficznej można puścić wodze fantazji i pokusić się o stworzenie projektu oryginalnego zaproszenia ślubnego. Mogą to być na przykład granatowe zaproszenie na ślub z białymi ornamentami. Coraz więcej drukarni decyduje się na realizację autorskich projektów, oczywiście pod warunkiem, że projekty te zapisane zostaną w odpowiednim formacie, który będzie się nadawał do druku.

Copyright Gama Weselna 2024
Shale theme by Siteturner